GOOGLE
SEO

Aktualizacja rankingu w wyszukiwarce Google (2021)

2021-01-14
Joanna Saternus
Jak przygotować swoje strony na zmiany, które w tym roku wprowadzi Google?

W tym roku szykuje się aktualizacja algorytmów, które liczą rankingi w wyszukiwarce Google. Zmiany będą dotyczyły jakości i wydajności stron internetowych! W kreatorze Najszybsza zwracamy uwagę na szybkość, jakość i wydajność tworzonej przez Ciebie strony. Są to kluczowe elementy, które pomagają Twoim stronom osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Co możesz zrobić aby utrzymać lub polepszyć swoje pozycje w tej najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie?

Masz już stronę?
Przetestuj swoją stronę w narzędziach online takich jak PageSpeed Insights, Lighthouse lub GTMetrix. Testy pokażą Ci prawdę o tym jak szybka jest Twoja strona, czy jest dobrze zbudowana, czy jest mobilna, oraz co możesz w niej poprawić.
Jeżeli masz stronę zbudowaną w jakimś kreatorze i jest ona niestety słabej jakości, musisz liczyć się z tym, że spadnie na dalsze pozycje w wyszukiwarce. Warto zadbać już teraz o poprawienie jej parametrów. Najczęściej jednak jest to trudne lub niemożliwe do wykonania samodzielnie w kreatorze. Szkielety stron i zastosowane w nich technologie są wspólne dla wszystkich budowanych stron w danym kreatorze. To czy Twoja strona wypada dobrze w audytach zależy głównie od tego, czy twórcy kreatora traktują jakość stron poważnie i nadają temu wysoki priorytet.

Nie masz jeszcze strony?
Jeżeli nie masz jeszcze witryny a chcesz ją zbudować samodzielnie w kreatorze wybierz taki, który zwraca uwagę na jakość i szybkość tworzonych stron. Najszybsza to kreator, w którym kładziemy nacisk na to aby Twoja strona www osiągała najlepsze wyniki w testach jakościowych.

Update algorytmu dla rankingów w Google

Do tej pory przy obliczaniu rankingu stron Google brał pod uwagę z technicznych parametrów m.in. mobilność strony oraz szybkość strony. Od przyszłego roku weźmie pod uwagę również jej parametry jakościowe i wydajnościowe. Zobaczmy historię tych zmian w ostatnich latach:
 • 2010 rok Page Speed Update.
  Google wprowadza aktualizację algorytmu o informację o ich szybkości. Na razie tylko w wyszukiwarkach na desktopach czyli dużych ekranach.
  TAK Twoja strona internetowa zbudowana w Najszybszej jest szybka na desktopach! Klasyczna strona, taka jak ta, ładuje się poniżej 1 sekundy.

 • 2014 rok HTTPS Update.
  Google zaczyna wyżej promować strony, które stosują zabezpieczone połączenia czyli mają małą kłódkę przy adresie URL.
  TAK W Najszybsza otrzymujesz certyfikat SSL za darmo do swojej domeny.

 • 2015 rok Mobile Friendly Update.
  Google wprowadza do liczenia pozycji informację, czy Twoja strona jest mobilna, tzn. czy wyświetla się na telefonach komórkowych, czy jest na nich czytelna i wygodna w nawigacji.
  TAK Twoje strony zbudowane w Najszybszej są doskonale mobilne. Wszystkie strony są responsywne, dobrze wyglądają na każdym ekranie - smartfonach, tabletach, laptopach, komputerach.

 • 2017 rok Access to content Update.
  Google obniża ranking witrynom, które utrudniają dostęp do ich treści przez wyświetlanie uciążliwych reklam pełnoekranowych.
  TAK Nie publikujemy żadnych reklam na stronach stworzonych w naszym kreatorze. W planie darmowym lub płatnym - żadnych reklam!

 • 2018 rok Page Speed Update dla komórek.
  Google wprowadza aktualizację liczenia rankingu na komórkach biorąc pod uwagę szybkość stron w wersji mobilnej.
  TAK Twoje strony w Najszybszej są szybkie również na telefonach komórkowych. Standard AMP zapewnia im błyskawiczne ładowanie z serwerów Google'a.

 • 2021 rok Mobile First Update dla komórek.
  Google wprowadza aktualizację liczenia rankingu biorąc pod uwagę tylko wersję mobilną strony.
  TAK Twoje strony w Najszybszej są mobilne. Więcej o tym we wpisie Aktualizacja indeksu Google Mobile First

 • 2021 rok Web Vitals Update.
  Google wprowadzi do algorytmu wyniki testów jakościowych i wydajnościowych stron. Weźmie pod uwagę parametry nazwane Core Web Vitals.
  TAK Twoja witryna osiąga świetne wyniki dla Core Web Vitals. Więcej o wskaźnikach piszę tutaj Jak Core Web Vitals wpłyną na twoje pozycje w Google

To już oficjalne! Od maja 2021 roku Google będzie brać pod uwagę parametry jakościowe strony przy obliczaniu jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

W przypadku wyszukiwarki Google naszą misją jest pomaganie użytkownikom w znajdowaniu najtrafniejszych stron wysokiej jakości. - Google.
A misją Najszybszej jest udostępnienie Ci narzędzia do zbudowania szybkiej, ładnej i świetnej jakości strony internetowej, która może osiągnąć wysokie pozycje w rankingu. Ty zadbaj tylko o jej treść! :)

Znasz kogoś, kto szuka kreatora stron www? Udostępnij mu wpis. Dziękujemy!

Zbuduj stronę internetową

Zbuduj stronę internetową dla siebie lub swojej firmy. Szybko, łatwo, samodzielnie. Stronę z najlepszymi parametrami jakościowymi dla wyszukiwarek. Na każdy ekran.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami: info@najszybsza.pl