1. Strona główna
  2. Blog
  3. Aktualizacja rankingu w wyszukiwarce Google (2021)

Aktualizacja rankingu w wyszukiwarce Google (2021)

2021-01-14
Joanna Saternus

Jak przygotować swoje strony na zmiany, które w roku 2021 wprowadzi Google?

W tym roku szykuje się aktualizacja algorytmów, które liczą rankingi w wyszukiwarce Google. Zmiany będą dotyczyły jakości i wydajności stron internetowych! W kreatorze Najszybsza zwracamy uwagę na szybkość, jakość i wydajność tworzonej przez Ciebie strony. Są to kluczowe elementy, które pomagają Twoim stronom osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Co możesz zrobić aby utrzymać lub polepszyć swoje pozycje w tej najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie?

Masz już stronę internetową?

Przetestuj swoją stronę w narzędziach online takich jak PageSpeed Insights, Lighthouse lub GTMetrix. Testy pokażą Ci prawdę o tym jak szybka jest Twoja strona, czy jest dobrze zbudowana, czy jest mobilna, oraz co możesz w niej poprawić. Jeżeli masz stronę zbudowaną w jakimś kreatorze i jest ona niestety słabej jakości, musisz liczyć się z tym, że spadnie z czasem na dalsze pozycje w wyszukiwarce. Warto zadbać już teraz o poprawienie jej parametrów. Najczęściej jednak jest to trudne lub niemożliwe do wykonania samodzielnie w kreatorze. Szkielety stron i zastosowane w nich technologie są wspólne dla wszystkich budowanych stron w danym kreatorze. To czy Twoja strona wypada dobrze w audytach zależy głównie od tego, czy twórcy kreatora traktują jakość stron poważnie i nadają temu wysoki priorytet.

Nie masz jeszcze strony www?

Jeżeli nie masz jeszcze witryny a chcesz ją zbudować samodzielnie w kreatorze wybierz taki, który zwraca uwagę na jakość i szybkość tworzonych stron. Najszybsza to kreator, w którym kładziemy nacisk na to aby Twoja strona www osiągała najlepsze wyniki w testach jakościowych.

Aktualizacja algorytmu dla rankingów w Google

Do tej pory przy obliczaniu rankingu stron Google brał pod uwagę z technicznych parametrów m.in. mobilność strony oraz szybkość strony. Od przyszłego roku weźmie pod uwagę również jej parametry jakościowe i wydajnościowe.

2021 rok Mobile First Update dla komórek.

Google wprowadza aktualizację liczenia rankingu biorąc pod uwagę tylko wersję mobilną strony.TAK Twoje strony w Najszybszej są mobilne. Więcej o tym we wpisie Aktualizacja indeksu Google Mobile First

2021 rok Web Vitals Update.

Google wprowadzi do algorytmu wyniki testów jakościowych i wydajnościowych stron. Weźmie pod uwagę parametry nazwane Core Web Vitals.TAK Twoja witryna osiąga świetne wyniki dla Core Web Vitals. Więcej o wskaźnikach piszę tutaj Jak Core Web Vitals wpłyną na twoje pozycje w Google

To już oficjalne! Od maja 2021 roku Google będzie brać pod uwagę parametry jakościowe strony przy obliczaniu jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

W przypadku wyszukiwarki Google naszą misją jest pomaganie użytkownikom w znajdowaniu najtrafniejszych stron wysokiej jakości. - Google.

A misją Najszybszej jest udostępnienie Ci narzędzia do zbudowania szybkiej, ładnej i świetnej jakości strony internetowej, która może osiągnąć wysokie pozycje w rankingu. Ty zadbaj tylko o jej treść! :)

Znasz kogoś, kto szuka kreatora szybkich stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

Ostatnie wpisy na blogu

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych i stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl