1. Strona główna
  2. Blog
  3. Aktualizacja rankingu w wyszukiwarce Google (2021)

Aktualizacja rankingu w wyszukiwarce Google (2021)

2021-01-14
Joanna Saternus

Jak przygotować swoje strony na zmiany, które w roku 2021 wprowadzi Google?

W tym roku szykuje się aktualizacja algorytmów, które liczą rankingi w wyszukiwarce Google. Zmiany będą dotyczyły jakości i wydajności stron internetowych! W kreatorze Najszybsza zwracamy uwagę na szybkość, jakość i wydajność tworzonej przez Ciebie strony. Są to kluczowe elementy, które pomagają Twoim stronom osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Co możesz zrobić aby utrzymać lub polepszyć swoje pozycje w tej najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie?

Masz już stronę internetową?

Przetestuj swoją stronę w narzędziach online takich jak PageSpeed Insights, Lighthouse lub GTMetrix. Testy pokażą Ci prawdę o tym jak szybka jest Twoja strona, czy jest dobrze zbudowana, czy jest mobilna, oraz co możesz w niej poprawić. Jeżeli masz stronę zbudowaną w jakimś kreatorze i jest ona niestety słabej jakości, musisz liczyć się z tym, że spadnie z czasem na dalsze pozycje w wyszukiwarce. Warto zadbać już teraz o poprawienie jej parametrów. Najczęściej jednak jest to trudne lub niemożliwe do wykonania samodzielnie w kreatorze. Szkielety stron i zastosowane w nich technologie są wspólne dla wszystkich budowanych stron w danym kreatorze. To czy Twoja strona wypada dobrze w audytach zależy głównie od tego, czy twórcy kreatora traktują jakość stron poważnie i nadają temu wysoki priorytet.

Nie masz jeszcze strony www?

Jeżeli nie masz jeszcze witryny a chcesz ją zbudować samodzielnie w kreatorze wybierz taki, który zwraca uwagę na jakość i szybkość tworzonych stron. Najszybsza to kreator, w którym kładziemy nacisk na to aby Twoja strona www osiągała najlepsze wyniki w testach jakościowych.

Aktualizacja algorytmu dla rankingów w Google

Do tej pory przy obliczaniu rankingu stron Google brał pod uwagę z technicznych parametrów m.in. mobilność strony oraz szybkość strony. Od przyszłego roku weźmie pod uwagę również jej parametry jakościowe i wydajnościowe.

2021 rok Mobile First Update dla komórek.

Google wprowadza aktualizację liczenia rankingu biorąc pod uwagę tylko wersję mobilną strony.TAK Twoje strony w Najszybszej są mobilne. Więcej o tym we wpisie Aktualizacja indeksu Google Mobile First

2021 rok Web Vitals Update.

Google wprowadzi do algorytmu wyniki testów jakościowych i wydajnościowych stron. Weźmie pod uwagę parametry nazwane Core Web Vitals.TAK Twoja witryna osiąga świetne wyniki dla Core Web Vitals. Więcej o wskaźnikach piszę tutaj Jak Core Web Vitals wpłyną na twoje pozycje w Google

To już oficjalne! Od maja 2021 roku Google będzie brać pod uwagę parametry jakościowe strony przy obliczaniu jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

W przypadku wyszukiwarki Google naszą misją jest pomaganie użytkownikom w znajdowaniu najtrafniejszych stron wysokiej jakości. - Google.

A misją Najszybszej jest udostępnienie Ci narzędzia do zbudowania szybkiej, ładnej i świetnej jakości strony internetowej, która może osiągnąć wysokie pozycje w rankingu. Ty zadbaj tylko o jej treść! :)

Znasz kogoś, kto szuka kreatora szybkich stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

Ostatnie wpisy na blogu

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl