Kreator Najszybsza czy CMS Wordpress

Nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać do stworzenia strony internetowej?

Zobacz nasze porównanie kreatora stron Najszybsza i CMS Wordpress.org.

Kreator Najszybsza jest idealny dla osób chcących poświęcić minimum czasu na postawienie i późniejsze utrzymanie strony internetowej. To kompleksowe rozwiązanie z hostingiem, SSL, podłączeniem domeny, blogiem, a niebawem również sklepem. Nie musisz mieć żadnej wiedzy technicznej tworząc stronę w Najszybszej.  

 

Wordpress z kolei to CMS czyli system zarządzania treścią, który powstał dla blogerów. Obecnie dzięki tysiącom wtyczek może spełniać dowolne funkcje i możesz stworzyć dowolne witryny ale najlepiej gdy choć trochę znasz się na kodowaniu.


Start
Musisz kupić hosting i zainstalować Wordpress, to samo z domeną i certyfikatem SSL. Dodatkowo potrzebne Ci będą na pewno wtyczki.
Trudny dla początkujących
Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w tworzeniu stron to Wordpress jest trudny zarówno w projektowaniu jak i utrzymaniu strony.
Pomoc z różnych źródeł
Pomocy szukasz sam na różnych stronach i forach lub korzystasz z pomocy płatnej.
Trudna optymalizacja szybkości
Sporo stron Wordpress nie spełnia aktualnych standardów szybkości i jakości stron. Nie naprawisz tego bez wiedzy informatycznej lub płatnej usługi.
Brak hostingu
Szukasz i kupujesz hosting z instalacją WP dla strony we własnym zakresie.
Brak SSL
Certyfikat bezpieczeństwa SSL dla domeny kupujesz osobno i podłączasz sam.
Samodzielne aktualizacje
Sam aktualizujesz oprogramowanie, zainstalowane wtyczki i dbasz o dostępność stron.
Różnej jakości wtyczki
Wordpress ma tysiące wtyczek ale nie zawsze dobrze współpracują ze stroną, trzeba je uaktualniać, mogą zwalniać stronę lub nawet zawieszać.
Wirusy
Musisz sam usuwać wirusy i zabezpieczać stronę przed atakami.
Trudne tworzenie od zera
Jeżeli nie jesteś ekspertem Wordpress to zbudowanie strony od zera czyli bez szablonu będzie trudne, podobnie jak dostosowanie szablonu do twoich wymagań.
Naprawiasz błędy sam
Nie udała się instalacja wtyczki? Strona niepoprawnie się wyświetla na telefonach? Naprawiasz błędy sam lub zlecasz naprawę.
Modyfikacje płatne
Jeżeli nie potrafisz zmienić wyglądu lub funkcjonalności strony sam to standardowe oferty modyfikacji zaczynają się od 50 zł.
Audyty płatne
Wszelkie audyty strony musisz zlecić firmie zewnętrznej.
Cena
Sam Wordpress jest bezpłatny ale musisz opłacić dodatkowo hosting, SSL, domenę, niektóre wtyczki, szablony premium czy pomoc przy zarządzaniu stroną.

Szybki start
Nie musisz niczego instalować. Rejestrujesz się do panelu i zaczynasz tworzyć stronę, która jest natychmiast dostępna w Internecie.
Łatwy dla początkujących
Możesz mieć gotową stronę we własnej domenie w mniej niż 15 minut. W wygodny sposób tworzysz strony i zarządzasz nimi.
Profesjonalna pomoc po polsku
Nasz zespół szybko reaguje na wszystkie pytania. Masz konkretne wsparcie techniczne.
Szybkie zoptymalizowane strony
Dbamy o to aby strona, którą tworzysz ładowały się szybko na każdym urządzeniu i osiągały najlepsze parametry Web Vitals ważne dla pozycji w Google.
Hosting
Masz zapewniony hosting stron. Nie musisz szukać i osobno kupować hostingu.
Certyfikat SSL
Certyfikat bezpieczeństwa SSL dla własnej domeny aktywujesz 1 kliknięciem.
Automatyczne aktualizacje
Aktualizujemy nasz system na bieżąco. Masz zawsze jego najświeższą wersję.
Bezpieczne wtyczki
Każda wtyczka jest przez nasz przetestowana i doskonale współpracuje z Twoją stroną. Najważniejsze dodatki są wbudowane.
Brak wirusów
Strony nie mają żadnych wirusów. Czuwamy nad ich bezpieczeństwem.
Łatwe tworzenie od zera
Możesz w kilka minut zbudować stronę od zera lub łatwo zmodyfikować wybrany szablon. Nie musisz mieć doświadczenia w projektowaniu stron.
Naprawa błędów
Testujemy wszystkie elementy stron. Jeżeli jednak napotkasz problem pomagamy Ci aby twoja strona działała bez zarzutu.
Samodzielna modyfikacja
Modyfikujesz stronę bardzo łatwo, możesz to robić samodzielnie o dowolnej porze. Zmiany publikujesz 1 kliknięciem.
Audyt SEO strony
W planie PRO możesz skorzystać z audytu SEO dla swojej strony.
Cena
W Najszybszej kupujesz plan roczny, w którym masz hosting, SSL, szablony, wtyczki i profesjonalną pomoc. Tylko domenę opłacasz osobno.

Załóż konto za darmo i stwórz stronę w kilka minut

Łatwość tworzenia stron

Najszybsza jest idealnym rozwiązaniem jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu stron i szukasz rozwiązania prostego a zarazem kompleksowego. Możesz zbudować stronę internetową w KREATORZE bez znajomości kodowania lub zatrudniania kogokolwiek do pomocy. Dodajesz i edytujesz elementy na stronie i dokładnie widzisz jak będą wyglądać po publikacji.

WordPress może być przytłaczający jeśli nie znasz technicznego języka. Jeżeli nie masz żadnego doświadczenia w tworzeniu stron to Wordpress jest trudny zarówno w projektowaniu jak i utrzymaniu strony. W Wordpress masz co prawda większą swobodę konfiguracji ale tylko jeśli znasz się na kodowaniu. Czasami będziesz zmuszony do poprawienia kodu, aby motyw lub wtyczka zadziałały.

Hosting

Najszybsza: masz zapewniony hosting stron. Nie musisz sam konfigurować hostingu. Twoja strona natychmiast działa. Jeżeli kupujesz w Najszybszej domenę to ona natychmiast działa.

Wordpress: musi być zainstalowany na hoście PHP i MySQL. Do przesłania plików może być konieczne użycie klienta FTP.

Zarządzanie witryną

Najszybsza: Samodzielnie zarządzasz witryną w wygodnym panelu, treści edytujesz w łatwym w obsłudze kreatorze stron. Bez kodowania. Bez instalacji. Bez pobierania wtyczek. Bez wrzutek plików na serwer. Masz dostęp do panelu z dowolnej przeglądarki internetowej. Publikujesz zmiany na stronie w sekundę.

Wordpress:

Certyfikat SSL

Najszybsza: Masz w cenie od razu aktywny SSL i adres HTTPS.

Wordpress: Certyfikat SSL opłacasz i instalujesz dla domeny sam.

Domena

Najszybsza: Publikujesz stronę jednym kliknięciem i jest ona od razu dostępna pod domeną roboczą, możesz ją wyświetlić na żywo w przeglądarce. Rejestracja nowej domeny lub podłączenie własnej odbywa się w ciągu kilku minut. Twoja strona ma zawsze aktywny certyfikat SSL.

Wordpress: Tworzysz stronę lokalnie, na swoim komputerze. Aby wyświetlić stronę w Internecie musisz wcześniej kupić hosting, zainstalować na nim oprogramowanie Wordpress a następnie kupić domenę, certyfikat SSL i je podłączyć.

Ustawienia SEO

Najszybsza: Ustawienia które pomogą Ci zoptymalizować stronę pod kątem wyszukiwarek takich jak Google, Bing i innych masz już wbudowane.

Wordpress: musisz zainstalować wtyczki SEO.

Audyt SEO

Najszybsza: W planie PRO możemy na życzenie przeprowadzić audyt SEO Twojej strony. Sprawdzimy wszystkie ustawienia SEO w witrynie np. URLe, priorytety nagłówków, ALTy dla obrazów, parametry Web Vitals.

Wordpress: Jakiekolwiek audyty strony zamawiasz osobno

Strony AMP

Najszybsza: Strony AMP uruchamiasz jednym kliknięciem. Możesz wybrać, która strona ma być AMP a która HTML.

Wordpress: Musisz zainstalować wtyczkę i skorzystać z samouczka.

Wtyczki

Najszybsza: masz najważniejsze integracje wbudowane. Nie musisz niczego instalować. Twoja strona ma niezbędną funkcjonalność i zachowuje super jakość. Takie funkcje jak slider, galerie, formularze kontaktowe, akordeony masz od razu dostępne bez konieczności instalowania dodatków.

Wordpress: masz dosłownie tysiące wtyczek do wyboru do zainstalowania. Każda dodatkowa funkcjonalność wymaga nowej wtyczki. Może to być czasami ryzykowne gdyż niektóre wtyczki są przestarzałe, złej jakości lub nie współpracują ze sobą. Sam musisz zadbać o jakość swojej strony. Dodatkowo im więcej wtyczek tym wolniejsza jest strona. Wtyczki kosztują od 0 - 500 zł na rok.

Aktualizacje

Najszybsza: Kontrolujemy wszystkie aspekty oprogramowania i aktualizujemy je automatycznie. Nie martwisz się pracami konserwacyjnymi.

Wordpress: Jesteś odpowiedzialny za utrzymanie wszystkich aspektów swojej witryny. Musisz aktualizować platformę, motywy i wtyczki wtedy gdy są udostępniane ich nowe wersje.

Pomoc

Najszybsza: Możesz korzystać z naszego wsparcia technicznego. Nasz zespół szybko reaguje na wszelkie pytania dotyczące Twojej strony. Po polsku :)

Wordpress: posiada dużą społeczność z zasobami i samouczkami, ale niezbyt dobrze zorganizowaną. Pomocy szukasz więc sam na różnych stronach i forach. Większość użytkowników Wordpress ostatecznie płaci programistom za pomoc.

Podsumowanie

CMS Worpress czy kreator Najszybsza

Jeśli nie zniechęcają Cię zadania techniczne, takie jak hosting, bezpieczeństwo, instalacje lub aktualizacje wtyczek i oprogramowania to Wordpress jest dobrym rozwiązaniem. Wordpress jest również dobry jeśli masz bardzo dużą witrynę z dużą ilością treści, potrzebujesz wielu zaawansowanych wtyczek i masz dużo czasu na tworzenie strony. Możesz spersonalizować wygląd strony dowolnie, jednak znajomość kodowania jest przy tym konieczna.

Wybierz Najszybszą jeśli chcesz stworzyć i skonfigurować stronę szybko i potrzebujesz stronę ładną, prostą, z doskonałymi parametrami dla Google (szybkość, jakość, responsywność). Chcesz w jednym miejscu zarządzać stroną, domeną, blogiem nie martwiąc się o hosting, SSL, aktualizacje i bezpieczeństwo. Wybierz Najszybszą jeśli chcesz dokładnie wiedzieć, ile będzie Cię kosztować rocznie Twoja witryna.

Najszybsza.pl jest zbudowana w kreatorze Najszybsza

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych i stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl