1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Jak podłączyć zewnętrzną domenę do serwisu?

Jak podłączyć zewnętrzną domenę do serwisu?

TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH

Ostatnia aktualizacja: 2022-01-21

Serwis w planie BASIC lub PRO możesz połączyć z zewnętrzną domeną. Zewnętrzna domena to taka, którą zarejestrowałeś w innym serwisie, poza Najszybszą.

Wejdź do kolekcji głównej DOMENY.

1. Dodaj zewnętrzną domenę.

Dodaj zewnętrzną domenę klikając przycisk "Przekieruj domenę zewnętrzną".

Po dodaniu domeny do listy będzie ona mieć status "Oczekujący". Otwórz tabelkę z informacjami o rekordach DNS klikając przycisk "Info".

Tabelka zawiera informacje o rekordach DNS, które musisz zmienić u swojego Rejestratora. Poniżej wzór, "moja-domena.pl" będzie zastąpiona domeną, którą chcesz podłączyć. Zmień u swojego rejestratora (lub dodaj jeśli ich nie ma)  rekordy:

  • Rekord A - przekieruj domenę na IP. Jego wartość otrzymasz z tabeli
  • Rekord CNAME - dla wywołania www wpisz wartość bez www
  • Rekord TXT - rekord potrzebny do potwierdzenia własności domeny
rekordy DNS wartości<br>

Dodatkowo będą tam rekordy dla poczty, które wymagają zmiany u Rejestratora tylko wtedy gdy zamierzasz założyć w Najszybszej skrzynki e-mail w tej domenie. Jeżeli pocztę dla tej domeny obsługujesz gdzieś indziej to NIE zmieniaj rekordów dla poczty.

2. Zmień rekordy DNS u swojego Rejestratora domen.

Przejdź do panelu zarządzania domeną u swojego Rejestratora. Dokonaj zmian w rekordach DNS wg swojej tabelki z panelu Najszybsza. Po zapisaniu zmian należy poczekać na odświeżenie ich. Jeżeli zmiany zostały wprowadzone prawidłowo odświeżenie (propagacja) rekordów DNS w sieci może potrwać od 5 minut do 24 godzin. Nie mamy wpływu na ten czas propagacji. Kolejny krok możesz jednak spróbować wykonać już po 1 godzinie.

3. Potwierdź własność domeny.

Po odświeżeniu rekordów u swojego Rejestratora kliknij przycisk "Potwierdź własność domeny".

4. Wybierz serwis docelowy.

Po udanym potwierdzeniu własności domeny Twoja domena będzie mieć status "AKTYWNY". Kliknij wtedy przycisk "Serwis docelowy". Wybierz z listy serwisów ten, który chcesz połączyć z domeną. W polu wyboru będą tylko serwisy z planami BASIC lub PRO.

5. Aktywuj certyfikat SSL.

Po podłączeniu domeny możesz aktywować certyfikat SSL. Kliknij przycisk "Aktywuj SSL". Aktywacja SSL może potrwać kilka minut.

Gotowe!

Tak wygląda poprawnie skonfigurowana domena zewnętrzna dla przykładowego serwisu:

Tworzenie strony internetowej w Kreatorze Najszybsza jest łatwe. Tematy pomocy pomogą Ci skonfigurować witrynę i stworzyć stronę krok po kroku. Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami.

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, ładnych i przyjaznych wyszukiwarkom stron www.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl