1. Strona główna
  2. Blog
  3. Dlaczego warto mieć szybkie strony mobilne AMP?

Dlaczego warto mieć szybkie strony mobilne AMP?

2020-06-03
Joanna Saternus

Strony AMP wczytują się o wiele szybciej niż standardowe strony HTML na urządzeniach mobilnych.

Z roku na rok coraz więcej użytkowników korzysta z Internetu na telefonach dlatego dostosowanie strony do telefonów to już dzisiaj konieczność.

Odsetek ruchu mobilnego na świecie w kolejnych latach.

ruch mobilny w internecie

Źródło: statcounter.com

Obecnie już ponad połowa ruchu w Internecie odbywa się na telefonach. Użytkownicy nie lubią jednak czekać na załadowanie stron. Statystyki Google'a są bezlitosne:

  • Ponad 50% Użytkowników opuszcza strony mobilne, które nie pokażą się w ciągu 3 sekund.
  • 60% Użytkowników porzuca strony, które nie są przyjazne komórkom (mobile-friendly) czyli są nieczytelne i niefunkcjonalne na małych ekranach.
  • 80% Użytkowników, którzy opuścili powolne strony nigdy już na nie nie wracają.
  • Ponad 70% stron mobilnych ładuje się ponad 10 sekund.
  • 46% Użytkowników uważa, że czekanie na załadowanie strony jest tym, co najbardziej ich denerwuje gdy korzystają z mobilnego Internetu.
  • 1 na 2 Użytkowników oczekuje, że strona załaduje się w mniej niż 2 sekundy.

Dlatego aby ułatwić i uprzyjemnić użytkownikom korzystanie ze strony i nie stracić ich zainteresowania warto zadbać o szybkość ładowania witryny.

W kreatorze Najszybsza.pl zbudujesz najszybszą stronę, jaką mógłbyś zbudować korzystając z dowolnego narzędzia do tworzenia stron internetowych tzw. kreatorów stron www.

Mobilność strony

Strony AMP są wymyślone dla stron mobilnych. Mobilne strony to strony dostosowane do małych ekranów, są czytelne, wygodne, funkcjonalne i szybkie. Oczywiście nie zawsze, trzeba byłoby napisać, że takie POWINNY być. W kreatorze Najszybsza poszliśmy o krok dalej, Twoje strony po prostu są zawsze AMP, niezależnie od tego czy wyświetlasz je na urządzeniach mobilnych czy komputerach są tak samo wygodne, czytelne i ładne.

Mobilność to czynnik rankingowy, który jest bardzo ważny, jeżeli nie masz strony mobilnej nie istniejesz w Google.

Dowiedz się więcej o Aktualizacji indeksu Google Mobile First w 2021

Szybkość strony

Google przy rankingu stron bierze pod uwagę ich szybkość. Jeżeli zauważy dwie strony o podobnie wartościowej treści sprawdzi jeszcze jak szybko się wyświetlają. Strona o lepszych parametrach szybkościowych osiągnie wyższy ranking w pozycjach wyszukiwania. Nie tylko treść jest ważna, również szybkość strony. Strony zbudowane w Najszybszej są szybkie co potwierdzają testy Lighthouse, PageSpeed Insights i inne.

Znak błyskawicy

Google promuje przyspieszone strony AMP w mobilnych wynikach wyszukiwania, oznacza je specjalną ikoną błyskawicy, która pojawia się przy adresie URL. Dzięki niej odwiedzający wiedzą, że strony ładują się błyskawicznie bo są przechowywane w pamięci Google.

Jakość strony

Strony AMP są świetnej jakości. Posiadają najlepsze parametry jakościowe i osiągają najwyższe wyniki w audytach stron. Budując stronę www w kreatorze Najszybsza masz pewność, że spełni obowiązujące standardy dotyczące jakości stron w najlepszych wyszukiwarkach.

Posiadanie szybkiej strony WWW ma kilka zalet:

* Użytkownicy są zadowoleni, bo wszystko szybko działa i na komputerach i na telefonach. To oznacza mniejszy współczynnik odrzuceń, dłuższy czas sesji, więcej wyświetleń stron, wyższe współczynniki konwersji.

* Google wysoko ocenia w swoich wynikach wyszukiwania strony z dobrymi parametrami. To oznacza większy ruch organiczny.

Aktualizacja 2022

Ikona AMP nie jest już dołączana do adresu URL w wynikach wyszukiwania. Zamiast niej Google wprowadzi niebawem ikonę Page Experience. Wygląda podobnie i oznacza stronę, która ma bardzo dobre parametry Web Vitals. Wszystkie strony zbudowane w kreatorze Najszybsza mają oczywiście świetne wyniki Web Vitals.

Wyniki dla strony Najszybsza.pl, zbudowanej w kreatorze Najszybsza:

page experience wyniki testów<br>

Znasz kogoś, kto szuka kreatora szybkich stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

Ostatnie wpisy na blogu

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl