1. Strona główna
  2. Blog
  3. Historia aktualizacji algorytmu Google

Historia aktualizacji algorytmu Google

2022-01-26
Joanna Saternus
logo google

Sprawdź jak dbamy o to aby strony zbudowane w kreatorze Najszybsza były nowoczesne i spełniały najnowsze wymagania co do jakości i szybkości stron stawiane przez Google. Prześledźmy historię aktualizacji algorytmu Google w ostatnich latach.

2010 rok: Page Speed Update

Google wprowadza aktualizację algorytmu o informację o ich szybkości strony. Na razie tylko w wyszukiwarkach na desktopach czyli dużych ekranach. Twoja strona internetowa zbudowana w Najszybszej jest szybka na desktopach! Klasyczna strona, taka jak ta, ładuje się poniżej 1 sekundy.

2014 rok: HTTPS Update

Wraz z aktualizacją HTTPS Update Google zaczyna wyżej promować strony, które stosują zabezpieczone połączenia HTTPS czyli mają małą kłódkę przy adresie URL. W Najszybsza otrzymujesz certyfikat HTTPS za darmo dla swojej domeny.

2015 rok: Mobile Friendly Update

Google wprowadza do liczenia pozycji informację, czy Twoja strona jest mobilna. Mobile Friendly Update sprawdza czy strona wyświetla się na telefonach komórkowych, czy jest na nich czytelna i wygodna w nawigacji. Twoje strony zbudowane w Najszybszej są doskonale mobilne. Wszystkie strony są responsywne, dobrze wyglądają na każdym ekranie - smartfonach, tabletach, laptopach, komputerach.

2017 rok Access to content Update

Google obniża ranking witrynom, które utrudniają dostęp do ich treści przez wyświetlanie uciążliwych reklam pełnoekranowych. W Najszybszej nie publikujemy żadnych reklam przesłaniających treści na stronach stworzonych w naszym kreatorze.

2018 rok Page Speed Update dla komórek

Google wprowadza aktualizację liczenia rankingu na komórkach biorąc pod uwagę szybkość stron w wersji mobilnej. Twoje strony w Najszybszej są szybkie również na telefonach komórkowych. Zarówno w wersji HTML jak i wersji AMP strony błyskawicznie się ładują.

2021 rok Mobile First Update dla komórek

Google wprowadza aktualizację liczenia rankingu biorąc pod uwagę tylko wersję mobilną strony. Oczywiście Twoje strony w Najszybszej są automatycznie mobilne. Więcej o tym we wpisie Aktualizacja indeksu Google Mobile First

2021 rok Core Web Vitals Update

Google wprowadza do algorytmu wyniki testów jakościowych i wydajnościowych stron. Bierze pod uwagę parametry nazwane Core Web Vitals. Twoja witryna zbudowana w Najszybszej osiąga świetne wyniki dla Core Web Vitals. Co więcej - najlepsze wyniki wśród stron zbudowanych w jakimkolwiek kreatorze. Więcej o wskaźnikach piszę tutaj Jak Core Web Vitals wpłyną na twoje pozycje w Google

2022 rok Page Experience Update

Google wprowadza aktualizację algorytmu Page Experience związaną z tzw. "Doświadczeniem strony" czyli zestawem wrażeń z interakcji ze stroną internetową, wykraczającymi poza jej wartość informacyjną. Page Experience zawiera pakiet parametrów, oprócz Core Web Vitals m.in. przyjazność dla urządzeń mobilnych, HTTPS, brak natrętnych reklam.

Warto sprawdzić swoją stronę czy osiąga dobre wyniki w testach Page Experience. Będzie to miało znaczenie przy obliczaniu jej pozycji w rankingu wyszukiwarki Google.

Swoją stronę możesz bezpłatnie sprawdzić w testach Pagespeed Index oraz Lighthouse w narzędziach dewelopera przeglądarki Chrome.

Wyniki testu dla strony Najszybsza.pl, zbudowanej w kreatorze Najszybsza:

page experience core web vitals test
page experience core web vitals test<br>

Wszystkie wytyczne dotyczące jakości stron są spełniane przez strony zbudowane w kreatorze Najszybsza, przy czym w testach Web Vitals osiągają najwyższe wyniki.

Znasz kogoś, kto szuka kreatora szybkich stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

Ostatnie wpisy na blogu

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron www i sklepów internetowych. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych serwisów ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2023 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl