AMP
SEO

Dlaczego warto mieć szybkie strony mobilne AMP?

2020-06-03
Joanna Saternus
Strony AMP wczytują się o wiele szybciej i wyglądają lepiej niż standardowe strony HTML na urządzeniach mobilnych.
Obecnie już połowa ruchu w Internecie odbywa się na telefonach. Użytkownicy nie lubią jednak czekać na załadowanie stron. Statystyki Google'a są bezlitosne:
  • Ponad 50% Użytkowników opuszcza strony mobilne, które nie pokażą się w ciągu 3 sekund.
  • 60% Użytkowników porzuca strony, które nie są przyjazne komórkom (mobile-friendly) czyli są nieczytelne i niefunkcjonalne na małych ekranach.
  • 80% Użytkowników, którzy opuścili powolne strony nigdy już na nie nie wracają.
  • Ponad 70% stron mobilnych ładuje się ponad 10 sekund.
  • 46% Użytkowników uważa, że czekanie na załadowanie strony jest tym, co najbardziej ich denerwuje gdy korzystają z mobilnego Internetu.
  • 1 na 2 Użytkowników oczekuje, że strona załaduje się w mniej niż 2 sekundy.
Dlatego aby ułatwić i uprzyjemnić użytkownikom korzystanie ze strony i nie stracić ich zainteresowania warto zadbać o szybkość ładowania witryny.

W kreatorze Najszybsza.pl zbudujesz najszybszą stronę, jaką mógłbyś zbudować korzystając z dowolnego narzędzia do tworzenia stron internetowych tzw. kreatorów stron www.

Mobilność strony

Strony AMP są wymyślone dla stron mobilnych. Mobilne strony to strony dostosowane do małych ekranów, są czytelne, wygodne, funkcjonalne i szybkie. Oczywiście nie zawsze, trzeba byłoby napisać, że takie POWINNY być. W kreatorze Najszybsza poszliśmy o krok dalej, Twoje strony po prostu są zawsze AMP, niezależnie od tego czy wyświetlasz je na urządzeniach mobilnych czy komputerach są tak samo wygodne, czytelne i ładne.

Mobilność to czynnik rankingowy, który jest bardzo ważny, jeżeli nie masz strony mobilnej nie istniejesz w Google.

Szybkość strony

Google przy rankingu stron bierze pod uwagę ich szybkość. Jeżeli zauważy dwie strony o podobnie wartościowej treści sprawdzi jeszcze ich szybkość. Strona o lepszych parametrach szybkościowych osiągnie wyższy ranking w pozycjach wyszukiwania. Nie tylko treść jest ważna, również szybkość strony. Strony zbudowane w Najszybszej są szybkie co potwierdzają testy PageSpeed Insights.

Znak błyskawicy

Google promuje przyspieszone strony AMP w mobilnych wynikach wyszukiwania, oznacza je specjalną ikoną błyskawicy, która pojawia się przy adresie URL. Dzięki niej odwiedzający wiedzą, że strony ładują się błyskawicznie bo są przechowywane w pamięci Google.

Jakość strony

Strony AMP są świetnej jakości. Posiadają najlepsze parametry jakościowe i osiągają najwyższe wyniki w audytach stron. Budując stronę www w kreatorze Najszybsza masz pewność, że spełni obowiązujące standardy dotyczące jakości stron w najlepszych wyszukiwarkach.

Znasz kogoś, kto szuka kreatora stron www? Udostępnij mu wpis. Dziękujemy!

Zbuduj stronę internetową

Zbuduj stronę internetową dla siebie lub swojej firmy. Szybko, łatwo, samodzielnie. Stronę z najlepszymi parametrami jakościowymi dla wyszukiwarek. Na każdy ekran.
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Skontaktuj się z nami: info@najszybsza.pl