1. Strona główna
  2. Blog
  3. Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej przez rok?

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej przez rok?

2022-02-06

W kreatorze Najszybsza nie tylko zbudujesz stronę internetową ale również możesz opublikować ją pod własną domeną. Hosting i certyfikat SSL masz w cenie pakietu.

Na rynku znajdziesz wiele ofert zbudowania i utrzymania strony. Przyjrzyjmy się im bliżej. Na koszty wykonania i utrzymania strony internetowej w pierwszym roku składają się przede wszystkim:

Wykonanie strony internetowej

Wykonanie strony to jednorazowy koszt 500-2000 zł i oczekiwanie przynajmniej tydzień. Najtańsze oferty zwykle są jednak trudne w edycji, aktualizacji i możesz mieć problemy z pozycjonowaniem. Zlecenie wykonania najprostszej strony np. w WordPress to koszt minimum 1000 zł. W Najszybszej tworzysz stronę samodzielnie, za darmo, w jedno popołudnie. Strony są natychmiast maksymalnie zoptymalizowane dla wyszukiwarek. Aktualizacje robisz kiedy chcesz, jednym kliknięciem publikujesz zmiany.

Szablon strony internetowej

Szablon strony - jeśli zdecydujesz się na samodzielny projekt to możesz potrzebować szablon strony. Zwykle to koszt ok. 200 zł. W Najszybszej wszystkie szablony i wzory sekcji są darmowe.

Hosting

Hosting - czyli miejsce na serwerze gdzie będzie umieszczona Twoja strona internetowa i wszystkie pliki. Zwykle jest to ok. 100-200 zł rocznie. W Najszybszej hosting masz w cenie pakietu.

Domena dla strony

Domena - czyli pod jakim adresem WWW będzie dostępna Twoja strona. Zwykle jest to koszt ok. 50-100 zł rocznie. Pokrywasz ten koszt we własnym zakresie. Zaletą Najszybszej jest to, że zarządzasz stroną i domeną w jednym miejscu i podłączenie jej do strony jest bardzo łatwe.

Administracja stroną

Administracja - jeżeli wiesz jak skonfigurować, umieścić stronę na serwerze i mieć do niej dostęp w celu edycji to świetnie. Jednak jeśli nie wiesz jak to robić to zwykle jest to koszt ok. 100 zł miesięcznie. W Najszybszej administrujesz wszystkim sam, jest to łatwe, nie musisz się znać na kodowaniu i serwerach. Publikujesz zmiany jednym kliknięciem.

Razem koszty postawienia strony internetowej i utrzymania jej w pierwszym roku to ok. 2050-3700 zł. Jak to wygląda w Najszybszej?

W kreatorze Najszybsza możesz postawić i utrzymać stronę w cenie 108 zł (plan BASIC) lub 324 zł (plan PRO) rocznie. Plus koszt domeny, którą pokrywasz we własnym zakresie, czyli plus 50-100 zł rocznie.

Znasz kogoś, kto szuka kreatora stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Ostatnie wpisy na blogu

Zbuduj stronę internetową dla siebie lub swojej firmy. Szybko, łatwo, samodzielnie. Stronę z najlepszymi parametrami jakościowymi dla wyszukiwarek. Na każdy ekran.

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, ładnych i przyjaznych wyszukiwarkom stron www.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl