1. Strona główna
  2. Blog
  3. Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej przez rok?

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej przez rok?

2022-02-06

W kreatorze Najszybsza nie tylko zbudujesz stronę internetową ale również możesz opublikować ją pod własną domeną. Hosting i certyfikat SSL masz w cenie pakietu.

Na rynku znajdziesz wiele ofert zbudowania i utrzymania strony. Przyjrzyjmy się im bliżej. Na koszty wykonania i utrzymania strony internetowej w pierwszym roku składają się przede wszystkim:

Wykonanie strony internetowej

Wykonanie strony to jednorazowy koszt 400-1000 zł. W cenie masz projekt strony i wykonanie strony w kreatorze. Możesz zamówić witrynę tzw. One Page czyli jedną stronę, na której zmieścisz wszystkie najważniejsze informacje o firmie lub bardziej rozbudowaną witrynę z blogiem, galerią, ofertami.

Zobacz szczegóły: Cennik wykonania strony internetowej

Po tym jak wykonamy dla Ciebie stronę możesz samodzielnie ją edytować, dodawać treści, rozbudowywać i pozycjonować. Strony są natychmiast maksymalnie zoptymalizowane dla wyszukiwarek. Aktualizacje robisz kiedy chcesz, jednym kliknięciem publikujesz zmiany. To ważne, bo najtańsze oferty wykonania stron, które znajdziesz na rynku zwykle oferują strony, które są trudne w samodzielnej edycji, aktualizacji i możesz mieć problemy z pozycjonowaniem.

Oczywiście jeśli nie chcesz zamawiać wykonania strony możesz stworzyć stronę samodzielnie w jedno popołudnie. Wtedy kosztu nie ma.

Zobacz szczegóły: Cennik kreatora stron www

Szablon strony internetowej

Szablon strony - jeśli zdecydujesz się na samodzielny projekt to możesz potrzebować szablon strony. W Najszybszej wszystkie szablony i wzory sekcji są darmowe. Na rynku szablony premium to zwykle koszt ok. 100-1000 zł.

Hosting

Hosting - czyli miejsce na serwerze gdzie będzie umieszczona Twoja strona internetowa i wszystkie pliki jest niezbędny. W Najszybszej hosting masz w cenie pakietu. Na rynku zwykle jest to ok. 100-200 zł rocznie. 

Domena dla strony

Domena - czyli pod jakim adresem WWW będzie dostępna Twoja strona. Pokrywasz ten koszt we własnym zakresie. Zaletą Najszybszej jest to, że zarządzasz stroną i domeną w jednym miejscu i podłączenie jej do strony jest bardzo łatwe i odbywa się w kilka minut. Mamy naprawdę tanie domeny, również w kolejnych latach.

Zobacz: Cennik domen

Rejestracja domeny u zewnętrznego rejestratora w pierwszym roku jest niska ze względu na organizowane często promocje, jednak w kolejnych latach to zwykle koszt ok. 180 zł rocznie. W Najszybszej mamy tanie domeny zawsze.

Administracja stroną

Administracja - jeżeli wiesz jak skonfigurować, umieścić stronę na serwerze i mieć do niej dostęp w celu edycji to świetnie. Jednak jeśli nie wiesz jak to robić to zwykle musisz zapłacić za administrowanie stroną, jest to ok. 80-100 zł miesięcznie. W Najszybszej nie masz tych kosztów ponieważ administrujesz wszystkim sam, jest to łatwe, nie musisz się znać na kodowaniu i serwerach, aktualizacji wtyczek bezpieczeństwa, aktualizacji oprogramowania itd. Techniczne sprawy są po naszej stronie. Ty dbasz tylko o wygląd swojej strony.

Podsumowanie

Razem koszty postawienia strony internetowej i utrzymania jej w pierwszym roku to ok. 2050-4000 zł. Jak to wygląda w Najszybszej?

Pierwszy ROK

Usługa wykonania strony: 400-1000 zł

LUB samodzielne wykonanie strony: 108 zł (plan BASIC) lub 324 zł (plan PRO)

Domena: 10-30 zł

Kolejny ROK

Utrzymanie strony: 108 zł (plan BASIC) lub 324 zł (plan PRO)

Domena: 90-100 zł

Znasz kogoś, kto szuka kreatora szybkich stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

Ostatnie wpisy na blogu

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl