1. Strona główna
  2. Blog
  3. Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej przez rok?

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej przez rok?

2022-02-06
Joanna Saternus
laptop tworzenie strony ile kosztuje utrzymanie

W kreatorze Najszybsza nie tylko zbudujesz stronę internetową ale również możesz opublikować ją pod własną domeną. Hosting i certyfikat SSL dla domeny masz w cenie pakietu.

Na rynku znajdziesz wiele ofert zbudowania i utrzymania strony. Przyjrzyjmy się im bliżej. Na koszty wykonania i utrzymania strony internetowej w pierwszym roku składają się przede wszystkim:

Koszt wykonania strony internetowej

Koszt zlecenia wykonania strony to 400-1200 zł. Jest to wydatek jednorazowy.

  • Strona internetowa typu one-page tzw. wizytówka: 400 zł
  • Mała strona internetowa: 700 zł
  • Strona internetowa z blogiem lub portfolio: 900 zł
  • Prosty sklep internetowy: 1200 zł

W tej cenie masz projekt strony i wykonanie strony w kreatorze. Możesz zamówić witrynę tzw. One Page czyli wizytówkę, na której zmieścisz wszystkie najważniejsze informacje o firmie lub możemy wykonać bardziej rozbudowaną stronę z blogiem, galerią, ofertami, osobną stroną kontaktu, formularzem kontaktowym. Tworzymy też proste sklepy internetowe.

Zobacz szczegóły: Cennik wykonania strony internetowej

Po tym jak wykonamy dla Ciebie stronę możesz samodzielnie ją edytować, zmieniać treści, rozbudowywać i pozycjonować. Zmiany na stronie publikujesz jednym kliknięciem. To ważne, bo najtańsze oferty wykonania stron, które znajdziesz na rynku zwykle oferują strony, które są trudne w samodzielnej edycji, aktualizacji i możesz mieć problemy z ich pozycjonowaniem.

Strony zbudowane w Najszybszej są natychmiast maksymalnie zoptymalizowane dla wyszukiwarek. Mają najlepsze parametry Web Vitals, które wyszukiwarki m.in. Google biorą pod uwagę podczas liczenia rankingu stron.

Oczywiście jeśli nie chcesz zamawiać wykonania strony możesz stworzyć stronę samodzielnie w jedno popołudnie. Wtedy kosztu wykonania strony nie ma.

Zobacz szczegóły: Cennik planów do samodzielnego tworzenia strony

Ile kosztuje szablon strony internetowej?

Szablon strony - jeśli zdecydujesz się na samodzielne wykonanie projektu to możesz potrzebować szablon strony. W Najszybszej wszystkie szablony i wzory sekcji są darmowe. Na innych platformach szablony premium zwykle kosztują ok. 100-1000 zł.

Koszt szablonu w Najszybszej: 0 zł

Ile kosztuje hosting strony?

Hosting jest niezbędny - to miejsce na serwerze gdzie będzie umieszczona Twoja strona internetowa i wszystkie pliki. W Najszybszej hosting dla strony masz zagwarantowany! Stawiając stronę w Wordpress musisz poszukać i kupić osobno hosting, to koszt min. 100-200 zł rocznie. 

Koszt hostingu w Najszybszej: 0 zł

Ile kosztuje domena?

Domena - czyli pod jakim adresem WWW będzie dostępna Twoja strona. Pokrywasz ten koszt we własnym zakresie. Zaletą Najszybszej jest to, że zarządzasz stroną i domeną w jednym miejscu. Podłączenie domeny do strony jest bardzo łatwe i odbywa się w kilka minut. Mamy tanie domeny, ceny są atrakcyjne również przy odnawianiu domen w kolejnych latach.

Zobacz: Cennik domen

Na rynku znajdziesz domeny w promocyjnych cenach. Rejestracja domeny u zewnętrznego operatora w pierwszym roku może być niska ze względu na organizowaną promocję, jednak zwróć uwagę ile będzie kosztować domena w kolejnych latach. Zwykle to koszt ok. 150-200 zł rocznie. W Najszybszej mamy atrakcyjne ceny domen również w kolejnych latach.

Koszt domeny w Najszybszej: 18-140 zł

Ile kosztuje certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to konieczność w kwestii bezpieczeństwa i pozycjonowania strony. Nawet jeśli z Twojej strony nie są przesyłane żadne dane osobowe to mając adres https strona będzie wyżej w rankingu w wyszukiwarkach. U najpopularniejszych rejestratorów domen certyfikat SSL kosztuje ok. 140-180 zł rocznie. W Najszybszej zapewniamy darmowy SSL.

Koszt certyfikatu SSL w Najszybszej: 0 zł

Ile kosztuje administracja stroną?

Administracja stroną - jeżeli wiesz jak skonfigurować serwis, umieścić stronę na serwerze i mieć do niej dostęp w celu edycji to świetnie. Nie każdy jednak zna się na tym. Jeśli nie wiesz jak to robić to zwykle musisz zapłacić zewnętrznej firmie za administrowanie stroną, jest to koszt ok. 80-200 zł miesięcznie. Administracja sklepem internetowym zaczyna się od 160 zł. W tej cenie możesz liczyć na aktualizację oprogramowania i wtyczek w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Jeżeli jednak chcesz aby firma również wprowadzała programistyczne zmiany na stronie to musisz liczyć się z kosztami od 50 zł za jedną zmianę. Tak, administracja stroną może być kosztowna.

Administracja strony na abonament

W Najszybszej nie masz tych kosztów ponieważ administrujesz wszystkim sam, panel jest przyjazny i wygodny a zarządzanie witryną, domeną lub sklepem jest łatwe. Nie musisz znać się na kodowaniu i serwerach, nie musisz aktualizować wtyczek bezpieczeństwa czy  oprogramowania itd. Techniczne sprawy leżą po naszej stronie. W ramach abonamentu masz pełną obsługę techniczną strony, opiekę nad serwerami, aktualizacje oprogramowania oraz wsparcie techniczne. Ty możesz się skupić na wyglądzie i treściach na swojej stronie.

Koszt administracji stroną w Najszybszej: samodzielna 0 zł

Podsumowanie ile kosztuje strona internetowa

Pierwszy ROK

Koszt domeny: 10-30 zł

Jeżeli wykonujesz stronę samodzielnie to Twoim kosztem jest zakup planu.

  • Koszt strony internetowej: plan BASIC 108 zł /rok
  • Koszt strony internetowej z blogiem: plan PRO 324 zł /rok
  • Koszt strony internetowej ze sklepem: plan E-COMMERCE 348 zł /rok

Plany dają Ci możliwość podpięcia domeny, aktywny certyfikat SSL, dostęp do kreatora i jego funkcjonalności wg planu, hosting strony, aktualizację oprogramowania, wsparcie techniczne.

Jeżeli zamawiasz wykonanie strony to cena zawiera już plan.

Kolejny ROK

Koszt odnowienia domeny: 90-140 zł

Utrzymanie strony internetowej: plan BASIC 108 zł /rok

Utrzymanie strony internetowej z blogiem: plan PRO 324 zł /rok

Utrzymanie strony internetowej ze sklepem: plan E-COMMERCE 648 zł /rok

Zobacz też: Szczegółowy cennik planów

Zobacz też: Cennik wykonania strony

Znasz kogoś, kto szuka kreatora szybkich stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

Ostatnie wpisy na blogu

© 2020-2023 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl