1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak dodać linki do płatności na stronie internetowej

Jak dodać linki do płatności na stronie internetowej

2021-04-06
Igor Bokun

Chcesz dać osobom odwiedzającym twoją stronę możliwość bezpiecznej wpłaty?

Jak to zrobić bezpieczenie, łatwo i najszybciej? Odpowiedź nasuwa się sama - łącząc kreator stron Najszybsza.pl i Przelewy24.pl.

Zastosuj te proste zalecenia, a szybko i łatwo zapewnisz możliwość wpłaty darowizny za pomocą przelewu on-line we wszystkich liczących się bankach w Polsce, kartą kredytową oraz BLIKiem.

Linki płatnicze

Linki płatnicze (pay-by-link) to wygodny sposób na pobieranie wpłat od osób odwiedzających Twoją stronę internetową. Kliknięcie w przygotowany i umieszczony na Twojej stronie link płatniczy poprowadzi klienta wprost do automatycznie wypełnionego formularza płatności, zawierającego wszystkie niezbędne dane do dokonania płatności, w tym kwotę transakcji. Klient będzie miał możliwość wyboru banku, formy płaty (przelew, zapłata kartą, BLIK), a następnie zostanie skierowany do bezpiecznego mechanizmu autoryzacji zapewnianego przez operatora płatności Przelewy24.pl oraz bank.

Jeśli asortyment sprzedawanych przez ciebie produktów czy usług jest nieduży, wykorzystanie linków płatniczych może być tanim i prostym sposobem na “e-commerce na start”.

Dowiedz się więcej: Jak dodać wpłaty darowizny na stronie internetowej

Linki płatnicze - integracja z Twoją stroną

Integracja strony zbudowanej w kreatorze Najszybsza.pl z usługą Przelewy24.pl jest prosta i wykonasz ją sprawnie nawet nie mając wiedzy technicznej.

1. Załóż konto w Przelewy24.pl.

2. Zaloguj się na swoje konto w Przelewy24.pl. Wchodząc w zakładkę “Usługi” wyświetli się formularz powalający na generowanie linków płatniczych.

3. Wypełnij dane przelewu

Standardowo tworząc link płatniczy musisz podać kwotę przelewu. Jeśli chcesz dać wpłacającemu możliwość wprowadzenia dowolnej kwoty, co może być przydatne na przykład przy pobieraniu darowizny dla fundacji lub stowarzyszenia, skontaktuj się z operatorem płatności Przelewy24, który na żądanie odblokuje taką możliwość.

Zwróć uwagę na pole “Powrotny URL”, w którym należy podać adres Twojej strony, jaka zostanie wyświetlona po dokonaniu płatności.

Po kliknięciu przycisku “generuj”, Twój link płatniczy zostanie stworzony. Pamiętaj, by zapisać adres wygenerowanego linku, lub od razu wklej nowy link do odpowiedniej sekcji Twojej strony.Link płatniczy będzie wyglądał tak:

https://s.przelewy24.pl/ATp9a3Ggk2Gw

4. Umieść link płatniczy na swojej stronie

Wprowadź wygenerowane w linki płatnicze jako elementy Twojej strony. Możesz przykładowo stworzyć sekcję z linkami. Linki możesz sam bardzo łatwo sformatować i nadać im formę przycisków aby były lepiej widoczne i zachęcające do kliknięcia. Możesz dowolnie zmienić ich kolory, zaokrąglenie, czcionki oraz oczywiście teksty i kwoty.

Teraz wystarczy wpisać wygenerowane linki płatnicze na Twojej stronie. Linki płatnicze działają tak samo jak zwykłe linki, możesz więc kierować odwiedzających Twoją stronę do płatności poprzez link tekstowy, przycisk czy grafikę.

Przykłady linków płatniczych na stronie:

Najszybsza.pl jest idealnym narzędziem do stworzenia profesjonalnej strony internetowej, dzięki zastosowaniu usługi Przelewy24.pl łatwo i dodasz możliwość otrzymywania wpłat od osób odwiedzających Twoją stronę.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w uruchomieniu funkcjonalności wpłaty, napisz na info@najszybsza.pl, a nasz zespół pomoże Ci przejść sprawnie przez cały proces.

To był wartościowy artykuł? Udostępnij go proszę - wiele fundacji i stowarzyszeń nie wie jak rozwiązać wyzwanie wpłaty darowizny i możesz im w tym pomóc.

Znasz kogoś, kto szuka kreatora stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Ostatnie wpisy na blogu

Zbuduj stronę internetową dla siebie lub swojej firmy. Szybko, łatwo, samodzielnie. Stronę z najlepszymi parametrami jakościowymi dla wyszukiwarek. Na każdy ekran.

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, ładnych i przyjaznych wyszukiwarkom stron www.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl