1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak zbudowałem darmową stronę wizytówkę w 30 minut

Jak zbudowałem darmową stronę wizytówkę w 30 minut

2021-02-08
Igor Bokun

Właśnie jesteśmy świadkami Wielkiej Migracji. Migracji do Sieci. Ograniczenia oraz niepewność co do możliwości prowadzenia swobodnych kontaktów bezpośrednich spowodowały prawdziwy szturm na Internet. Powstają nowe sklepy, innowacyjne eUsługi, niezliczone kursy on-line.

Czasami nie potrzebujemy wiele, by zaistnieć w Sieci - szczególnie, gdy świadczymy usługi off-line, a internet traktujemy jako kanał marketingowy - sposób dotarcia do klientów. Aby wykorzystać potęgę Sieci, wystarczy w takim przypadku zbudować prostą stronę-wizytówkę. Czasem najtrudniej zrobić ten pierwszy krok. To dlatego strona wizytówka mimo swojej prostoty, jest tak ważna. Jej publikacja jest dla początkujących przełomowym wydarzeniem i początkiem przygody z Internetem.

Taką właśnie stronę-wizytówkę zrobiłem dla Marzeny i pokażę Ci jak w 30 minut całkowicie za darmo zbudować wysokiej jakości stronę internetową w kreatorze Najszybsza.pl.

Marzena jest zawodniczką i instruktorką narciarstwa biegowego. Zauważyła, że w dobie obostrzeń ludzie coraz chętniej szukają aktywności na świeżym powietrzu. Postanowiła więc wykorzystać internet do zdobywania klientów na swoje lekcje i poprosiła mnie o pomoc.

1. Założyłem bezpłatne konto w Najszybsza.pl.

2. Wybrałem pasujący szablon. Najszybsza.pl dba o to, by szablony były estetyczne, nowoczesne, dopracowane i by pozwalały na elastyczne wprowadzanie zmian przy zachowaniu spójnego stylu. To ważne w moim przypadku, bo na plastyce siedziałem zawsze w oślej ławce. Wybrałem szablon “Sara”.

3. Skopiowałem teksty i zdjęcia z Marzeny profilu FB i w kilka minut ułożyłem całość w zgrabną i estetyczną stronę-wizytówkę.

4. Dodałem pasek “social media” wskazujący na stronę Marzeny na FB oraz mapkę dojazdu do tras narciarskich w Googole Maps. Wszystko za pomocą jednego kliknięcia i wyboru odpowiedniej sekcji.

Voila! W 20 minut powstała pierwsza, w pełni działająca wersja strony Biegówki Magurka. Strona responsywna, która świetnie prezentuje się na komputerze, smartfonie i tablecie. Kreator stron Najszybsza.pl okazał się idealnym narzędziem! Nie wyobrażam sobie, że można taką stronę zbudować łatwiej i szybciej.

Jakość strony

Sprawdziłem ocenę strony za pomocą Google Lighthouse. Moje nowe mini dzieło otrzymało najwyższy wynik 100-100-100-100. Ocena Google Lighthouse jest istotna, bo czym wyższy wynik, tym strona będzie lepiej pozycjonowana w wyszukiwarce, a tym samym Marzena dotrze do większej grupy klientów.

Meta tagi

Skonfigurowałem Meta tagi SEO, by strona prezentowała się atrakcyjnie w wynikach wyszukiwania.

Dodanie do Google

Aby nie czekać na odnalezienie strony przez wyszukiwarkę Google, dodałem ją do indeksu postępując zgodnie z instrukcjami konfiguracji Google Search Console.

Uff. Intensywna praca. Czas na prezentację wyników. Marzena była zaskoczona, że w tak krótkim czasie powstała zgrabna strona. Prosiła mnie o podmianę kilku zdjęć na lepsze, co zrobiłem na bieżąco wdrażając ją przy okazji w obsługę kreatora. W ten sposób w przyszłości sama będzie rozwijała swoją stronę.

Wpisy

Już myślałem, że zadanie wykonane, a tu jak to zwykle bywa u klientów (szczególnie tych, co usługę dostają za darmo :) ): "A czy nie dałoby się jeszcze dodać taką prostą rubrykę “Aktualności”? Bo ja w sezonie chciałbym codziennie informować o warunkach na trasach narciarskich."

Wiadomo, że wszystko się da. Wykorzystałem do tego celu tak zwane “wpisy”. Zdefiniowałem szablon wpisu kopiując stronę głową i dodałem listę wpisów we wskazanym przez Marzenę miejscu.

Poza zapewnieniem Marzenie i jej klientom wygodnego dostępu do codziennych raportów z tras, sekcja aktualności ma dodatkowo znaczenie dla pozycjonowania strony. Dzięki dodawanym przez Marzenę wartościowym informacjom pozycja strony w wynikach Google będzie rosła.

Najszybsza.pl okazała się jedynym kreatorem pozwalający na wygodną edycję strony na smartfonie. To dla Marzeny ważne, bo dzięki temu jako pierwsza, bezpośrednio z tras biegowych informuje swoich klientów na bieżąco o warunkach.

Adres strony

Marzena rozpoczyna dopiero swoją działalność i szukała darmowego rozwiązania. Dlatego jej strona nie jest dostępna za pośrednictwem osobnej domeny, a poprzez poddomenę najszybsza.net. W kreatorze wybrałem prefiks BiegowkiMagurka i od tego momentu strona Marzeny jest dostępna w sieci pod adresem BiegowkiMagurka.najszybsza.net.

Koszty i wsparcie

Jeśli potrzebujesz prostej strony wizytówki i na tym etapie swojej obecności w Sieci nie chcesz ponosić wydatków, to plan FREE w Najszybszej jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Do pomocy masz profesjonalny zespół wsparcia technicznego Najszybsza.pl. Jeśli masz pytania dotyczące kreatora napisz na info@najszybsza.pl , a szybko otrzymasz fachowe wsparcie. Wykupując plan PRO poza priorytetowym wsparciem otrzymasz również 2 godziny osobistego wsparcia specjalisty Najszybsza.pl. Możesz ten pakiet wykorzystać na przykład na profesjonalne usługi i doradztwo SEO. Dzięki temu Twoja strona będzie lepiej widoczna w wynikach wyszukiwania.

Podsumowanie

Wynik mojej 30-minutowej zabawy w tworzenie strony można zobaczyć tutaj: BiegowkiMagurka.najszybsza.net.Nie jestem osobą bezstronną, bo angażuję się w rozwój biznesu kreatora stron Najszybsza.pl. Powiem jednak całkiem szczerze - Najszybsza.pl jest najwygodniejszym i najbardziej intuicyjnym narzędziem jakie znam do budowy prostych, ale bardzo funkcjonalnych stron. Gorąco polecam. Zbuduj swoją stronę na start całkowicie za darmo już dziś!

Znasz kogoś, kto szuka kreatora szybkich stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

Ostatnie wpisy na blogu

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl