1. Strona główna
  2. Blog
  3. Jak dodać stronę do Google?

Jak dodać stronę do Google?

2021-01-29
Joanna Saternus

W planie darmowym Twoja strona zostanie zindeksowana wtedy gdy robot natrafi gdzieś w Internecie na link do Twojej strony, wejdzie i uzna, że masz wartościową treść.

W planie BASIC lub PRO możesz przyspieszyć indeksację stron poprzez dodanie strony  przez panel Google Search Console. Dowiedz się jak to zrobić krok po kroku!

Zbudowałeś stronę? Podłączyłeś domenę? Twoja strona nie wyświetla się jeszcze w Google?

Sprawdź czy na pewno nie ma Twojej strony w wyszukiwarce wpisując do niej zapytanie: site:moja-domena.pl. Jeżeli jest nieobecna, to rzeczywiście Google jeszcze jej nie odwiedził. Może się jednak zdarzyć, że był na stronie ale... zdecydował, że nie jest wartościowa.

Jak to zmienić?

To jest dobry moment na przejrzenie wszystkich kroków z naszego wpisu z poradami Jak zoptymalizować stronę dla wyszukiwarek. Warto zadbać o dostosowanie strony dla wyszukiwarki ZANIM ją do niej dodamy. Dzięki wykonaniu kilku prostych kroków wyszukiwarki potraktują Twoją stronę priorytetowo gdy ją odwiedzą. Google nie indeksuje stron tylko dlatego, że są istnieją, bierze on pod uwagę szereg czynników m.in. słaba jakość treści może opóźnić indeksację strony lub wyszukiwarka może w ogóle ją zignorować.

Tak więc po pierwsze, zadbaj o wartościową treść na stronie, a po drugie, sprawdź kilka ustawień stron, które zoptymalizują je dla wyszukiwarek.

Dodatkową pomocą w indeksowaniu stron będą linki np. z mediów społecznościowych lub innych serwisów zewnętrznych, które kierują do Twojej witryny.

Po zoptymalizowaniu strony najszybciej dodasz ją do Google za pomocą panelu Google Search Console. Jest to panel udostępniany przez Google, w którym możesz śledzić ruch pozyskany z wyszukiwarki, zapytania na jakie wyświetlana jest Twoja strona, współczynnik klikalności CTR oraz wiele innych ciekawych statystyk dotyczących Twoich stron. Aby dostać się do panelu Search Console musisz zalogować się do niego przez swoje konto Google.

W Google Search Console dodasz swoją witrynę oraz mapę witryny. Dzięki mapie witryny Google odnajdzie wszystkie podstrony w Twojej witrynie.

Jak dodać stronę do Search Console?

1. Wejdź na stronę Google Search Console. Zaloguj się przez konto Google.

2. Kliknij "Dodaj usługę". Wybierz typ usługi "Prefiks adresu URL". Wpisz swoją domenę.

3. Wybierz typ potwierdzenia własności domeny: HTML TAG. Skopiuj podany kod, będzie on wyglądał tak:

<meta name="google-site-verification" content="unikalny kod otrzymany z Google"/>

4. Zaloguj się do kreatora Najszybsza. Wybierz witrynę, którą chcesz dodać do Google. Wybierz stronę główną.

5. Wejdź w Ustawienia strony > Dodatkowe > Dodatkowe meta tagi dla tej strony.

6. Wklej w pole "Dodatkowe meta tagi" kod uzyskany z Google Search Console.

7. Zapisz i opublikuj witrynę.

8. Wróć do Google Search Console i kliknij "Weryfikuj".

Twoja witryna została pomyślnie dodana do panelu Search Console. Po weryfikacji własności domeny możesz, a nawet polecane jest dodanie mapy witryny czyli mapę wszystkich podstron. Taka mapa przeznaczona jest dla robotów wyszukiwarek i tworzymy ją w Najszybszej automatycznie.

Jak dodać mapę witryny do Search Console?

1. W panelu Google Search Console wejdź w Indeks > Mapy witryn.

2. Wpisz tam adres swojej mapy, który ma postać

https://tutaj-nazwa-twojej-domeny.pl/sitemap.xml.

3. Dodaj mapę.

Po wykonaniu powyższych kroków Twoje strony powinny być widoczne w Google w ciągu od 24h do 4 tygodni. O okresie oczekiwania decyduje już wyszukiwarka, zwykle jednak dzieje się to w ciągu kilku dni.

Znasz kogoś, kto szuka kreatora szybkich stron www? Udostępnij mu ten wpis. Dziękujemy!

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

Ostatnie wpisy na blogu

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl