1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Jak zrobić wersję językową strony internetowej?

Jak zrobić wersję językową strony internetowej?

TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH

Ostatnia aktualizacja: 2022-01-13

Kreator stron Najszybsza umożliwia Ci tworzenie serwisów wielojęzycznych. Możesz dodać dowolną liczbę wersji językowych dla wybranych stron internetowych. Wersje językowe są automatycznie zoptymalizowane pod wyszukiwarki.

Przykład: Prowadzisz pensjonat w górach i masz stronę internetową po polsku. Jednak spora część twoich klientów to osoby mówiące po angielsku. Potrzebujesz więc wersji językowej polskiej strony - strony przetłumaczonej na język angielski, pod swoim adresem URL, z odpowiednimi ustawieniami językowymi. Dzięki temu wyszukiwarki pokażą użytkownikom anglojęzycznym szukającym pensjonatu w górach twoją angielską stronę. Możesz pozyskać w ten sposób nowych odwiedzających. Dodatkowo strona angielska będzie przydatna dla twoich stałych anglojęzycznych klientów.

Podstawą do stworzenia wersji językowej strony jest posiadanie gotowej strony w oryginalnym języku. Przed utworzeniem wersji językowej sprawdź ustawienia językowe kanonicznej (oryginalnej) strony.

Ustawienia językowe dla strony oryginalnej (kanonicznej)

1. Wybierz język kanonicznej (oryginalnej) strony. Posługując się powyższym przykładem pensjonatu byłby to język polski.

ustawienia językowe strony<br>

2. Zostaw puste pole w ustawieniach językowej stronie kanonicznej.

ustawienia językowe strony kanonicznej<br>

Ustawienia językowe dla strony w wersji językowej.

Teraz możesz przejść do stworzenia wersji językowej strony. Najprostszym sposobem jest skopiowanie oryginalnej strony i utworzenie na jej bazie nowej. Dzięki temu będą identyczne jeśli chodzi o wygląd a Ty będziesz musiał tylko przetłumaczyć i wymienić wszystkie teksty.

1. Skopiuj oryginalną stronę i utwórz na jej bazie nową stronę.

kopiuj stronę główną<br>

2. Nadaj stronie etykietę, adres URL, uzupełnij tytuł i opis, a następnie przejdź do ustawień językowych.

3. Wybierz język, w jakim będzie napisana strona np. angielski.

ustawienia strony językowej angielski<br>

3. Ustaw językową stronę kanoniczną.

Wybierz stronę, która jest oryginałem dla wersji językowej. Jeżeli utworzyłeś stronę na bazie strony głównej to ona - strona główna - jest oryginałem. Jeżeli oryginałem jest strona np. Galeria, to ona będzie stroną kanoniczną dla wersji językowej Gallery.

Aby utworzyć wersje językowe innych stron postępuj zgodnie z powyższą instrukcją dla każdej strony.

Tworzenie strony internetowej w Kreatorze Najszybsza jest łatwe. Tematy pomocy pomogą Ci skonfigurować witrynę i stworzyć stronę krok po kroku. Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami.

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, ładnych i przyjaznych wyszukiwarkom stron www.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl