1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Jak dodać przekierowania starych adresów URL na nowe

Jak dodać przekierowania starych adresów URL na nowe

TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH

Ostatnia aktualizacja: 2022-07-06

W Najszybszej błyskawicznie dodasz przekierowania starych adresów URL na nowe.

Przekierowania 301 dostępne są w witrynach z planem BASIC lub PRO.

Funkcjonalność ta jest przydatna gdy chcesz zmienić adres URL podstrony nie tracąc jej pozycji w wyszukiwarkach typu Google, Bing. Jeśli zmienisz adres URL nie ustawiając przekierowania to użytkownik po kliknięciu w wyszukiwarce w link do Twojej strony wyląduje na stronie błędu. Po krótkim czasie utracisz pozycję tego adresu w indeksie wyszukiwarki. Aby tego uniknąć musisz przekierować użytkownika na nowy adres.

Dodaj przekierowanie jeżeli:

  • chcesz zmienić starą nazwę adresu URL na nową, lepszą
  • stary adres URL jest obecny w indeksie wyszukiwarki
  • chcesz aby użytkownik po kliknięciu w stary adres przechodził już na nowy adres

Generalnie nie polecamy zmiany adresów URL ale jeśli są nieprzyjazne lub robocze np. "/isksuwy2q" to trzeba je zmienić jak najszybciej. Najlepiej już na etapie tworzenia strony.

Jeżeli witryna jest nowa i strony nie są jeszcze obecne w indeksach Google/Bing to nie musisz robić przekierowań. Po prostu twórz strony i nadawaj im docelowe, przyjazne URLe.

Jeżeli przenosisz strony do Najszybszej z innej platformy to upewnij się, że mają te same adresy URL aby zachować ranking stron w indeksach wyszukiwarek.

Jeżeli podczas przenoszenia stron z innej platformy do Najszybszej chcesz zmienić adresy URL podstron to ustaw przekierowania starych adresów na nowe aby nie stracić pozycji.

Jak ustawić przekierowania 301?

1. Wejdź do ustawień witryny.

ustawienia witryny<br>

2. Wejdź do zakładki "Robots", pole "Przekierowania 301".

przekierowania 301 strony wzór<br>

3. W polu "Przekierowania 301" wpisz adres starej strony i obok (po spacji) adres nowej strony. Pomiń domenę. Zastosuj ukośnik. Czyli przykładowo zapis:

/uslugi /uslugi-sprzatajace

oznacza, że użytkownik po wejściu na stronę htttps://moja-domena/uslugi zostanie automatycznie przekierowany na stronę htttps://moja-domena/uslugi-sprzatajace.

Każde przekierowanie wpisz w nowej linii.

4. Zapisz ustawienia witryny.

5. Wejdź do kreatora stron klikając "Projektuj".

projektuj witryne<br>

6. Wybierz stronę, dla której chcesz zmienić adres URL na nowy według ustawionego wcześniej przekierowania. W ustawieniach strony w zakładce "SEO" wpisz nowy adres.

zmiana adresu URL<br>

7. Zapisz i opublikuj witrynę.

Tematy pomocy pomogą Ci skonfigurować witrynę krok po kroku. Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych i stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl