1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Jak zoptymalizować zdjęcia na stronie?

Jak zoptymalizować zdjęcia na stronie?

SZYBKIE TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH

Ostatnia aktualizacja: 2021-12-21

W Najszybszej dbamy o to aby Twoje strony były maksymalnie zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek.

Dodając zdjęcia na stronę zadbaj o to aby nie były przyczyną pogorszenia szybkości strony i utraty potencjału na wysokie pozycje w wyszukiwarkach obrazków takich jak Google Images.

Kompresja zdjęć

Postaraj się nie wstawiać wielkich (powyżej 1920x1080 pikseli) i ciężkich zdjęć (powyżej 100KB). Takie zdjęcia długo się ładują i bardzo spowalniają stronę. Wyszukiwarki nie lubią ciężkich stron.

Nie martw się jednak jeśli posiadasz tylko takie duże zdjęcia, możesz je oczywiście załadować na stronę. Każde zdjęcie zmniejszamy i kompresujemy aby było maksymalnie zoptymalizowane dla wyszukiwarek i do przeglądania strony.

Optymalizacja mobilna

Duże zdjęcia automatycznie zmniejszamy do kilku rozmiarów dając przeglądarkom wybór, które wyświetlić w zależności od wielkości ekranu. Dzięki temu na telefonach ładowane są lżejsze wersje zdjęć i strona ładuje się szybciej. Nie musisz nic robić - optymalizację mobilną dla zdjęć robimy automatycznie.

Tekst ALT

Każde zdjęcie, które pokazujesz na stronie powinno mieć swój ALT tekst czyli tytuł alternatywny. Jest to krótki tekst opisujący co przedstawia zdjęcie. Wykorzystują je m.in. wyszukiwarki zdjęć, które nie widzą co jest na zdjęciach więc analizują (poza kontekstem) tytuły alternatywne (ALT). ALT Tekst możesz wpisać w polu, które jest przy każdym zdjęciu, które ładujesz na stronę.

Zobacz: Jak dodać ALT do zdjęcia na stronie

Ikona favicon

Ustaw swoją ikonę dla serwisu tzw. ikonę Favicon. Jest to ikonka, która pojawia się na zakładce przeglądarki z otwartą stroną. Od niedawna jest ona pokazywana również w mobilnych wynikach wyszukiwania, warto to wykorzystać.

Możesz przesłać ikonę w formacie PNG o wymiarach 32x32 lub 64x64 oraz dodatkowo (opcjonalnie) 512x512 dla urządzeń Apple.

Zobacz: Jak dodać ikonę favicon

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

© 2020-2023 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl