1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Jak dodać widżet dostępności UserWay na stronę

Jak dodać widżet dostępności UserWay na stronę

SZYBKIE TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH

Ostatnia aktualizacja: 2022-07-17

Możesz dodać do swojej strony widżet dostępności UserWay.

Jest to przydatny dodatek dla stron użyteczności publicznej. Wszystkie podmioty publiczne, zobowiązane są do zapewnienia dostępności cyfrowej swoich stron internetowych wg kryteriów WCAG 2.1, co najmniej na poziomie AA.

Dodatkowo można w ten sposób wyposażyć stronę w widżet umożliwiający łatwe dostosowanie parametrów wyglądu strony np. wielkości czcionki, schematu kolorystycznego, na tzw. wysoki kontrast.

Widżet Userway po zainstalowaniu na stronie, pojawi się w rogu ekranu i po kliknięciu w niego użytkownik ma możliwość zmiany parametrów dostępności.

Zapoznaj się z ogólnymi wskazówkami dodawania własnego kodu HTML na stronę. Obecnie dodawanie własnego kodu HTML możliwe jest tylko dla stron HTML, na stronach AMP nie wyświetli się.

Zobacz ogólne wskazówki: Jak wstawić własny kod HTML na stronę

Pamiętaj, że im więcej strona posiada wtyczek zewnętrznych tym dłużej się ładuje i jest wolniejsza. Jeżeli zależy Ci na szybkości strony to stosuj tylko wbudowane integracje.

Jak dodać wtyczkę dostępności UserWay

Krok 1. Pobierz kod UserWay

1. Utwórz w panelu UserWay wtyczkę dla swojej domeny. Możesz wybrać wtyczkę podstawową, bezpłatną lub bardziej zaawansowaną płatną. Dostosuj jej wygląd.

2. Kliknij "My embed Script" aby uzyskać kod HTML do wstawienia na stronę.

3. Skopiuj kod skryptu.

Krok 2. Wstaw kod na stronę

1. Wybierz stronę na której chcesz umieścić dodatek dostępności. Jeżeli chcesz aby wyświetlał się na każdej stronie to musisz dodać go do każdej strony witryny.

2. Dodaj nową sekcję "Kod HTML" z kategorii "Wtyczki"

3. Po dodaniu sekcji kliknij w element kod HTML i otwórz jego ustawienia.

4. W ustawieniach elementu "Kod HTML" wklej kod w polu dla tagu body

Zawartość generowana przez skrypt nie wyświetli się w obszarze roboczym oraz na podglądzie. Będzie widoczna tylko na opublikowanej stronie.

5. Zapisz i opublikuj witrynę.

Efekt na stronie: ikona dostępności pojawi się w rogu strony. Po kliknięciu ikony dostępności otworzy się okno z ustawieniami UserWay.

okno z ustawieniami userway<br>

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl