1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Jak wstawić newsletter MailerLite na stronę

Jak wstawić newsletter MailerLite na stronę

SZYBKIE TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH

Ostatnia aktualizacja: 2022-08-25

Jeśli korzystasz z narzędzia MailerLite do wysyłania newsletterów do klientów to możesz w łatwy i szybki sposób wstawić na swoją stronę formularz stworzony w MailerLite.

Zapoznaj się z ogólnymi wskazówkami dodawania własnego kodu HTML na stronę. Obecnie dodawanie własnego kodu HTML możliwe jest tylko dla stron HTML, na stronach AMP nie wyświetli się.

Zobacz ogólne wskazówki: Jak wstawić własny kod HTML na stronę

Pamiętaj, że im więcej strona posiada wtyczek zewnętrznych tym dłużej się ładuje i jest wolniejsza. Jeżeli zależy Ci na szybkości strony to stosuj tylko wbudowane integracje.

Jak pobrać kod newslettera?

1. Wejdź do swojego panelu w MailerLite

2. W zakładce "Forms" gdzie masz utworzone swoje formularze kliknij "Overview" przy formularzu, który chcesz wstawić na stronę.

forms mailerlite <br>

3. W części "Embed form into your website" otrzymasz kod, który trzeba skopiować (obie części) i wstawić na stronę.

kod skrypt mailerlite<br>

Jak wstawić kod newslettera na stronę?

1. W kreatorze stron wejdź na stronę, na której chcesz umieścić newsletter, np. stronę główną.

2. Dodaj nową sekcję z widżetem <>HTML, która jest w kategorii "Wtyczki". Sekcja z widżetem będzie wyglądać tak:

sekcja html<br>

3. Kliknij w widżet <>HTML aby otworzyć jego ustawienia. Znajdziesz tam 3 pola, które można używać do wstawienia kodu z serwisów zewnętrznych. Na dole inspektora możesz klikając w strzałki powiększyć inspektor.

kod html js inspektor<br>

4. Skopiowany kod z MailerLite wstaw w odpowiednie dwa pola. Skrypt wstaw w polu "Kod HTML w HEAD". Natomiast drugi krótki kod z formularzem wstaw w polu "Kod HTML w sekcji". Pole "Kod HTML na końcu BODY" pozostaw puste. Przykład:

kod snippet mailerlite<br>

5. Zapisz i opublikuj stronę.

Przed publikacją możesz dopasować tło sekcji do formularza. Formularz newslettera nie będzie widoczny w obszarze roboczym, ani w podglądzie, ze względów bezpieczeństwa skrypty zewnętrzne nie są aktywne w kreatorze. Opublikuj stronę wtedy newsletter pojawi się na niej.

Wskazówka: jeżeli chcesz aby sekcja z newsletterem pokazywana była na każdej stronie witryny tak jak na przykład stopka, to zastosuj tę sekcję korzystając z funkcji mrożenia sekcji.

Zobacz: Jak zastosować sekcję z innej strony

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl