1. Strona główna
  2. Pomoc
  3. Jak wstawić własny kod HTML na stronie

Jak wstawić własny kod HTML na stronie

TWORZENIE STRON INTERNETOWYCH

Ostatnia aktualizacja: 2022-07-12

Dzięki specjalnej sekcji z elementem "Kod HTML" możesz umieścić własny kod HTML na stronie. Dodany w ten sposób kod będzie zaimplementowany tylko na stronie z tą sekcją.

Sekcja z elementem Kod HTML dostępna jest tylko dla witryn z planem PRO. Sekcja działa tylko na stronach HTML, nie stosuj jej na stronach AMP.

Dzięki funkcjonalności tego elementu możesz sam wprowadzić dowolny niewielki kod HTML lub zainstalować na stronie drobne wtyczki zewnętrzne takie jak czat, komentarze, ikony udostępniania. Na stronach HTML możesz w ten sposób zainstalować np. czat Tawk.to, czat LiveChat, komentarze Disqus, ikony Addthis, Addtoany, wtyczki SociableKit, Tagembed, Elfsight oraz wiele innych.

Pamiętaj jednak, że im więcej strona posiada wtyczek zewnętrznych tym dłużej się ładuje i jest wolniejsza. Strona wolna ma gorsze parametry jakościowe co wpływa negatywnie na jej pozycję w Google. Dodatkowo, mimo, że regularnie testujemy różne wtyczki to jednak nie możemy zagwarantować w 100% poprawnego działania Twojej strony w przypadku dodania do niej kodu z zewnętrznych serwisów. Robisz to na własną odpowiedzialność i aktualizujesz kody dodane samodzielnie we własnym zakresie.

Jak wstawić kod HTML na stronie?

Upewnij się, że Twoja strona jest stroną HTML. Sprawdzisz to w Ustawienia strony > Dodatkowe > Typ HTML.

1. Dodaj nową sekcję klikając przycisk "Dodaj sekcję".

dodaj sekcję<br>

2. W kategorii "Wtyczki" wybierz sekcję z kodem HTML. Po dodaniu jej do obszaru roboczego kliknij w element.

sekcja free code html<br>

3. W inspektorze ustawień zobaczysz 3 pola, które możesz uzupełnić.

  • Pole Kod HTML w sekcji - kod tzw. inline czyli wstawiany dokładnie w sekcji, w której się znajdujesz.
  • Pole Kod HTML w head - kod wstawiany jest w tagu head. Pole akceptuje tagi script
  • Pole Kod HTML w body - kod wstawiany jest w stopce strony przed zamknięciem tagu body. Pole akceptuje tagi script
ustawienia własny kod html<br>

Dodane wartości w polach nie pokażą się w obszarze roboczym ani w podglądzie strony. Zadziałają dopiero na opublikowanej witrynie.

Sekcję, w której jest element z kodem HTML możesz sformatować np. ustawić tło, marginesy. Możesz też dodać inne wbudowane elementy nad i pod kodem HTML np. obrazek, nagłówek, link.

4. Zapisz stronę i opublikuj witrynę.

Tematy pomocy pomogą Ci skonfigurować witrynę krok po kroku. Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.

Stwórz własną stronę internetową w kreatorze stron www Najszybsza.

Jak możemy Ci pomóc?

NAJSZYBSZA

Najszybsza to polski kreator stron internetowych HTML, AMP, RWD. Narzędzie do tworzenia szybkich, prostych, ładnych i stron www ze świetnymi parametrami dla Google.

© 2020-2022 Strona zbudowana i hostowana w Najszybsza.pl